| Legendaru a întrebat:

Am un frate de 15 ani care doreste sa plece in vacanta in Italia la o ruda de a noastra. Parinti nostri vor sa-l trimeata cu avionul singur.Ce acte are nevoie ca sa ajunga acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are nevoie de cartea de identitate si de o declaratie a parintilor, autentificata de un notar public, prin care isi dau acordul sa plece in Italia si indica ca insotitor personalul de bord de pe avion (compania aviatica si numarul zborului). Numai bine!