| Absenta a întrebat:

ca sa pot merge in italia cu avionul la tatal meu am nevoie de insotitor? (sunt minora)
si as vrea sa stiu de ce acte as avea nevoie?
Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de un insotitor major. De asemenea iti trebuie o declaratie notariala de la ambii parinti, prin care acestia isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica insotitorul major. Declaratia poate fi si de la fiecare parinte in parte, tatal tau o poate obtine de la reprezentantele diplomatice ale Romaniei in Italia(Ambasada ori Consulat). Daca ai carte de identitate poti merge cu aceasta, daca nu ai iti trebuie pasaport. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 16 ani happy