| سشغع_ظشیشب_1994 a întrebat:

Salut, am vândut azi mașina și mâine trebuie sa scot fiscalul sa îl trimit prin posta cumpărătorului. Ce am uitat este dacă pot sa scot fiscalul fără carte și talon! Le-am dat cumparatorului. Am contract de vânzare cumpărare. Am uitat, nu știu dacă îmi trebuie și cartea sau talonul. Ma puteți ajuta va rog?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de atestare fiscala se obtine cu actul de identitate, respectiv buletin sau carte de identitate, nu ai nevoie de actele masinii.

regis
| regis a răspuns:

Iti trebuie ambele, in copie.
Daca nu ai retinut copii, roaga-l sa ti le scaneze si păstrează cate o copie si pentru tine, vor fi utile in caza ca omul nu isi inmatriculeaza masina.

| mi25 a răspuns:

Raspunsul corect este a lui Ioandelasal, deoarece certificatul de atestare fiscala nu se refera doar la masina.

| سشغع_ظشیشب_1994 explică:

Mulțumesc frumos pentru răspuns