| Abudanae a întrebat:

Anul trecut aveam încă 17 ani și prin iunie am fost prins cu 3g de iarba, însă polițiștii m-au sfătuit sa zic în declarație tot ce știu spre binele meu.

Am spus tot, inclusiv numele unui dealer care mă "gherlise" cu ceva timp în urmă și politistii au scris de asemenea ca iarba este pentru consum personal (eram cu încă 2 prieteni majori care au apărut în declarație).

Azi după 1 an și 1 lună m-au sunat iar sa ma prezint la un apartament de prin Brătianu singur având în vedere ca sunt major, fără a îmi da prea multe explicații.

Întrebarea este ce se va întâmpla și ar trebui sa-mi fie frica ca risc ceva mai grav având în vedere ca nu am antecedente, am terminat liceul și pana atunci o sa fiu deja înscris la facultate deci e clar ca sunt pe direcția bună. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti ce se va intampla, doar cei ce te-au chemat stiu asta. In schmb ar fi bine sa mergi cu un avocat, care te poate sfatui in cunostinta de cauza si asista la intalnirea cu politistii.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la Politie si vorbeste cu ei.
Politia nu te cheama la nici un apartament ciudat, ci la sediul politiei.
Nu merge acolo neinsotit, sa nu risti sa te omoare.

| Abudanae explică (pentru Violleta2022):

Acolo este sediul ANA, agentia nationala antidrog si din cate am vzt ei se ocupa cu prevenirea si etc deci foarte probabil sa fiu chemat pentru niste teste sa vada daca m-am lasat si etc.