| AtomicTH a întrebat:

As avea nevoie de niste oameni care cunosc legea. Am un teren destul de mare si as vrea sa stiu pana la ce inaltime pe vertical m-as putea duce ( de unde si pana unde tine spatiul aerian). Am voie sa ajung la cel putin 750 m sau cel putin 500m.Care este inaltimea maxima legala. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asa ceva nu ai cum sa afli de la noi happy
Fiecare zona, deci atentie zona NU judet sau localitate are restrictiile ei, noi nu putem stii care sunt cele de la tine! Intereseaza-te la primaria la care apartii! Bafta!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si ce vrei sa construiesti asa inalt?
Nu putem sa-ti spunem noi, regimul de inaltime este stabilit prin Regulamentul urbanistic al fiecarei unitati administrativ-teritoriale (municipiu, oras, comuna), asa ca va trebui sa te interesezi la primaria localitatii tale.

| Trumpinator a răspuns:

Pentru 500-750 m ai sigur nevoie de aprobare de la autoritati nationale deoarece traficul aerian este pus in pericol, deci trebuie sa fiti acreditat pentru asa ceva.

| AtomicTH explică:

Nu vreau să construiesc nimic. Vreau să înalt o jucarie cu o camera și să filmez. mulțumesc pentru răspunsuri și am să mă interesez la primărie ( în Iasi ). O zi bună!