| andrei690 a întrebat:

Salut? As vrea sa aleg o universitate politehnica(pentru facultatea electronica) si pana acum m am gandit la upb ( Universitatea Poli Bucuresti) pentru ca se da examen si cred ca tine de prestigiu. Voi ce ati alege dintre universitatile din tara - din Timisoara, Bucuresti, Cluj, Iasi, Craiova? Craiova este cea mai apropiata de mine.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orice politehnica este buna, daca esti dispus sa inveti. Alege una care iti convine mai mult, eu as alege pe cea mai apropiata de domiciliu.

| alessia5158 a răspuns:

Ambele universitati sunt evaluate de catre Consiliul ARACIS ca avand "grad de incredere ridicat"--- deci, ambele universitati evaluate sunt institutii de invatamant de prestigiu!
Vezi, in link, rezultatele evaluararii 2015 a Univ. din Craiova :http://proiecte.aracis.ro/index.php?id=193. Citeste "Raport studenti"--- vezi care sunt punctele "tari" si care sunt cele "slabe" identificate de catre evaluatorii studenti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai scris tu acolo sunt toate facultati bune, oricum in final de tine tine cel mai mult cat inveti si cat interes iti dai.

Bucurestiul are avantajul ca e capitala si iti ofera mai multe posibilitati la finalul facultatii. Gheorghe Asachi din Iasi este iar o universitate foarte buna.