| BuLaNNNeL a întrebat:

Salut, as vrea sa dau pentru permis categoria B, insa inainte sa ma inscriu vreau sa ma pregatesc / sa invat. Unde pot gasi un esential, rezumat a tot ceea ce trebuie sa invat pentru a promova examenul? pentru ca nu am nici timp nici chef sa iau cartea rand cu rand pagina cu pagina.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa citesti vreo carte, important este sa studiezi legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002 (Codul rutier), Regulamentul de aplicare a acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe drpciv.ro. Tot aici poti face si chestionare.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru examenul auto nu inveti rezumate, ca nu te ajuta cu nimic aceste rezumate, aici trebuie sa inveti temeinic legislatia rutiera, ca sa poti fii in stare sa faci chestionarele.

Din pacate, te-as sfatuii sa te intorci cand ai timp si chef sa inveti, pentru ca aici trebuie sa inveti lege cu lege si sa le intelegi logic, ca sa fii in stare sa le aplici in circulatie, cand trebuie sa iei decizii de secunde, ca altfel omori omul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la scoala de sfoferi, urmezi cursurile teoretice si rezolvi problema asta

| AntoniaAndreea98 a răspuns:

Intra pe i-dprciv. Cu ajutorul acestui site, am luat sala. Este foarte bun! Totodata se găsesc lecții si pe Youtube! Succes!