| Cristeaovidiu69 a întrebat:

Salut, aseara am fost legitimat de poliție aflându-ma in ultima zi de izolare, i-am spus numele și l-a introdus intr-un aparat tip telefon și acolo au apărut toate datele mele, i-am prezentat și certificatul verde pe care l-am făcut tot ieri și mi-a spus ca totul e in regula, ar trebui sa-mi fac griji ca ar putea apărea undeva ca sunt in carantina sau sa stau liniștit?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-a spus ca totul este in regula n-ai de ce sa-ti faci probleme, erau probleme daca nu era in regula.

| Violleta2022 a răspuns:

Tind sa cred ca s-ar putea sa primesti amenda, atata vreme cat figurai in carantina, dar tu-ti faceai de cap pe starda sau altundeva.
Raportaeea au facut-o, acum sa vedem ce iti soseste acasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca totul a fost in regula de ce sa iti faci probleme?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și mi-a spus ca totul e in regula. Dacă ți-a spus asta, așa este. Poți să stai liniștit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum sa stai linistit, daca figurai in baza de date, si te-a mancat in ruc?
S-ar putea sa vina amenda/dosarul dupa tine, daca nenea politist te-a bagat in sistem.
Nu te-a amendat el, dar s-ar putea sa vada politistii care teoretic monitorizeaza persoanele carantinate in zona ta, si pot intra pe fir.

| EcceHomo a răspuns:

Stai liniștit. Politia nu procedează așa, adică ei, dacă te găsesc vinovat, nu îți dau drumul așa ușor. Nu, nu! Îți leagă cutii goale de bere(în general, nepasteurizată) de gât și te plimbă prin oraș. E cu trâmbițe și vuvuzele. Se bate tarabana.

| Ciprian09 a răspuns:

Control de rutina, daca te gasea undeva ca erai in izolare, crezi ca nu stiai si tu? keep calm!