| Kolors a întrebat:

Salut.Bunica docmai a primit decizia de pensie.A depus dosarul din octombrie 2014 iar luna asta trebuie sa ii vina pensia si din urma.Are 340 lei.Dar din 2015 se zice ca s-a marit pensia la toata lumea la 400 de lei. Vreau si eu sa stiu cat o sa ia bunica din 2015. O sa se faca 400 de lei sau mai mult? Mai scrie pe decizie valoarea punctului de pensie=790 lei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, pensia s-a marit, prin marirea valorii punctului de pensie, din ianuarie 2015 acesta este de 830, 20 lei.
Va avea acum pensia de 400 lei, aceasta fiind pensia minima, deoarece din calcul (340 inmultit cu 1, 07) reiese mai putin.

1 răspuns:
| kissmepupic a răspuns:

Da se va mări