| irinafatatrista a întrebat:

Salut.
Care e varsta minima legala de a detine pistol cu glont?
Adica la ce varsta poti sa dai de Permis Portarma?
Si gen unde te inscrii sau cum functioneaza(e ca la scoala de soferi)?
Ofer Funda!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti in poză?

| irinafatatrista explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tu esti Cristi din Bucuresti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru irinafatatrista):

Ce te am intrebat si ce i mi raspunzi tulaughing

| irinafatatrista explică (pentru CristiDinBucuresti):

Păi cum e întrebarea, așa e și omu.
Cum să mă întrebi dacă eu sunt aia din poză!
A nu, e iubita mea lesbi.

| Dismally a răspuns:

Cu glont nu poti detine legal decat in conditii foarte speciale, poate cu gloante de cauciuc dar si alea au un regim foarte strict, il poti folosi doar in poligon, Varsta minima e de 18 ani.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu poate orice cetatean de rand sa dea de permis portarma. Sunt mai destul de multe criterii.

| Invictusman a răspuns:

Lasa draga pistolul ca te ranesti.
I-ați un airsoft mai bine. Găinile de la vecinul sau pe cine vrei sa împuști? Vrei sa pui la proțap?
18 ani e vârsta minima.
Cred ca trebuie sa dai și test psihologic.
Am eu doi prieteni care se ocupa cu dispariția, apelezi la mine, te ajut dacă pot. Sunt din clanul gao za o zea! Atenție!

Răspuns utilizator avertizat
| cepIm a răspuns:

Hmm, ce vrei sa faci cu el? Vrei sa le aduci sfarsitul mai repede alora care zici ca tot incearca sa te violeze?

| irinafatatrista explică (pentru cepIm):

laughing)) Mi-a placut asta.
Pai nu pentru mine, si pentru prietenul meu care e pasionat de Airsoft, si vrea (mai mult de atat). El are 18 ani....si eu 16

| Invictusman a răspuns (pentru irinafatatrista):

Pentru airsoft nu ii trebuie permis, dar trebuie sa aibă 18 ani, se pare ca se încadrează. Când faci 18 îți achiziționezi și tu unul, faceți echipa duo bună împreună.