| Peatric a întrebat:

Salut, care este salariul initial al unui subofiter abia iesit de la facultate si pana unde poate ajunge? Cum poti urca in grade? De exemplu de la subofiter la ofiter? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Cred ca undeva la 2.400 de lei, pentru inceput, ca subofiter, si poti ajunge la vreo 3.500.
Ca ofiter, 3000-3500 la inceput si unii ajung la peste 8.000 lei.

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Politie / Armata / Jandarmerie / Pompieri / SRI sau la ce re referi? Ca nu toti au la fel.
P.s Subofiterii nu fac facultate.

| Peatric explică (pentru Plato):

Politie

| Plato a răspuns (pentru Peatric):

Cred ca undeva la 2.400 de lei, pentru inceput, ca subofiter, si poti ajunge la vreo 3.500.
Ca ofiter, 3000-3500 la inceput si unii ajung la peste 8.000 lei.