| Strepix a întrebat:

Ce părere aveți despre AUR, dar despre USR-Plus? Pe cine veți vota în decembrie și de ce?

26 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

USR, dintre partidele mai populare care au vreo șansă să câștige ei îmi inspir mai multă încredere. în plus îmi place mult primaru USR ales la Timișoara

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aur sunt imbecilii aia care protestau împotriva mastilor? Cine dracu sa voteze cu asa ceva?

| Adry05 a răspuns (pentru suntserios):

Uite-l mai sus

| rereselpahfeliedemaine a răspuns (pentru suntserios):

Salut frate, acum mi-am dat seama care e faza cu tine, ca parca te mai stiu de undeva. tu te dai superioar doar pentru ca nu are destuli neuroni incat sa gandesti singur. Uite, pe mine ma incanta idea unui partid nou, ca si PSD si PNL nu au fost fondati de mari politicieni/sociolaogi, deci decat sa numesti o opinie diferita de a ta "imbecila", ai totus putin respect pentru cei care incearca sa gandeasca cu capul lor, nu ca tine, care regurgitezi idei preluate de la cadavre mass-media

| suntserios a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

O sa ignor răspunsul tău pentru simplu motiv ca e clar ca nu prea știi ce spui. Dacă tu zici ca PNL nu a fost fondat de mari oameni politici și compari istoria PNL și a Bratienilor cu trepădușul de Simion e clar ca nu prea avem ce discuta.

| suntserios a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Ia mai zi odata cu aur e bun ai nu e psd sau PNL

https://m.adevarul.ro/......27111f5f1/

| suntserios a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Mai explica mi inca odata cum aia de la Aur nu sunt niste imbecili
https://m.adevarul.ro/......index.html

| suntserios a răspuns (pentru rereselpahfeliedemaine):

Https://www.libertatea.ro/......eo-3343706
Mai explica mi odata cum aia dr la aur nu sunt niste imbecili. Aștept

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar dsp e instanta sau ce atributii jurisdictionale are de a decis ea ca nu e buna adeverinta? (Eu chiar astept explicatia sa stii)

| GabiDumitrescu a răspuns:

AUR sunt o racheta pesedista, nimic mai mult. USR+, desigur. @Iote: Ia zi-ne si noua citi traseisti sunt in USR? Per total, in special cei ce au fost pana acum in parlament. Stiu si eu ceva cazuri de traseisti de la ei, nu zic nu, dar cand am de-a face cu aia pe listele USR, votez altceva. La locale de exemplu la sefia CJ am votat candidatul AUR, in rest USR+.

| Frank51 a răspuns:

Voi vota cu USR, deja este a 3-a sau a 4-a oara. Mai asteptam si noi macar 10 ani sa vedem ce va fi, pana atunci apar si alte partide, sper eu mai bune decat USR.

| Holiday a răspuns:

AUR e o adunatura de personaje fara cunostinte de bun simt in domeniul economic, politic, financiar, etc. Mai jos ai lista cu liderii lor. O gasca de poeti, scriitori, pictori, teologi care mizeaza pe un discurs populist de prost gust si bineinteles pe prostia romanilor. De la CVT incoace n-am mai vazut atata prostie, in conditiile in care exista si PSD.

"Sorin Lavric (n. 1967), scriitor, filosof, publicist, profesor universitar – președinte al Senatului A.U.R.

Magda Ursache (n. 1943), scriitoare, autoare a peste zece volume: romane, publicistică, ediții critice

Ion Papuc (n. 1943), scriitor și filosof, traducător și fost editor, care a ucenicit pe lînga Țutea și Noica

Horea Paștina (n. 1946), pictor, profesor universitar, co-fondator al grupului "Prolog"

Costion Nicolescu (n. 1946), etnolog, doctor în teologie, publicist prolific, autor a numeroase cărți, fost director al MTR

Adrian Dinu Rachieru (n. 1949), doctor în Sociologie la Universitatea din București, profesor universitar, fost rector al Universității "Tibiscus" din Timișoara

Nicolae Colțoiu (n. 1950), medic, unul dintre liderii mișcării pro-life din România

Gellu Dorian (n. 1953), poet, romancier, redactorul-șef al revistei de cultură "Hyperion", inițiatorul Premiului Național Mihai Eminescu din Botoșani, ajuns la ediția a 29-a.

Dan Stanca (n. 1956), romancier, jurnalist, fost editor al suplimentului de dreapta "Aldine" al ziarului "România libera"

Mihail Șleahtițchi (n. 1956), psiholog, profesor universitar, fost deputat, fost ministru al Educatiei in R. Moldova, fost consilier al președintelui RM.

Andrei Dîrlău (n. 1956), scriitor, doctor în teologie – istoria religiilor (cu teza Religiile Chinei şi creştinismul), cercetător, traducător. Stagii de lucru şi cercetare în China, Germania, Italia, Spania, Belgia, Malta, periplu spiritual în Tibet.

| aXy99 a răspuns:

USR+PLUS
Si inca cateva cuvinte pentru ca TPU nu ma lasa sa postez.

| Werrich a răspuns:

Îmi place AUR și voi vota cu ei. Îmi place de George Simion de când cu unionismul.

| Werrich a răspuns:

USR-PLUS a pus europarlamentari niște traseisti cu care se mandreste:
Vlad Botoș - ex-PNTCD, ex-Forța Civica, ex PNL Arad; Nicu Ștefănuță: fost membru PDL.

| StrongHeart a răspuns:

Prefer aurul, mersi.Il votez pe Mos Craciun.

| Iote a răspuns:

Pe nici unii dintre astia. Pentru ca nu sunt decat traseisti care nu mai au unde migra si si-au facut partid nou ca sa ne prosteasca.

| goguPatent a răspuns (pentru Iote):

Ar fi interesant sa ne spui din ce partide au facut parte fondatorii URS si PLUS.

| Werrich a răspuns (pentru goguPatent):

Dacian Cioloș, fost președinte al organizației de tineret a PUNR Cluj
https://www.google.com/......sca/%3famp

| goguPatent a răspuns:

Are vreun rost sa discutam de aur? Ating aia pragul? Serios acum...

| Werrich a răspuns (pentru goguPatent):

AUR au câștigat 3 posturi de primari și 137 de consilieri locali la alegerile locale.

| goguPatent a răspuns (pentru Werrich):

De la 3 primari pana la prag parlamentar e cale lunga.
Cat despre Cioloș, tind sa il cred pe om care declară ca nu a fost niciodata membru de partid decat presa anti Usr care doa inventeza mizerii.

Plus astept informații si despre Barna, Dan, Armand care au înființat USR ca sa prosteasca pe Iote.

| Werrich a răspuns (pentru goguPatent):

USR a fost înființat de Nicușor Dan și apropiații lui adică Florina Presadă, Mihai Goțiu, nu de Bîrnă care i-a furat partidul.

| Alverto a răspuns:

USR-PLUS
E unul dintre cele mai noi partide, și unul care ar putea salva țara. dar ce sa le faci românilor care nu știu nici măcar ce înseamnă P.N.L sau P.S.D iar ei votează. votați români. votați să vedeți că ce ați ales acum care promit și același lucru vor face și peste 4 ani

| SingleForOne a răspuns:

AUR este o aripă nouă, extinsă a lui PSD, nimic nou sub soare. Nu sunt de acord cu USR-plus pentru că sunt prea liberali, și nu sunt de acord cu câteva lucruri. Dar, dacă e să alegem alți conducători, numai USR-plus este singura opțiune de vot valabilă la momentul actual (și dacă fac alianță cu PNL). Depinde, totuși, de fiecare județ. Nu se poate spune același lucru despre oricine, fiind cazuri excepționale. Până la celelalte alegeri, dacă vor apărea noi partide care să nu se asemene cu cele vechi sau foști membri din cele existente și toxice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place AURul. Il folosesc la ceai, sa iasa galben aurit, deoarece s-au scumpit lamaile.