| bogdan3vl a întrebat:

credeti ca o sa ma dea in judecata firma eMAG sau o sa-mi inchida contul pentru mesajul asta "ba da voi sunteti chiar nesimtiti? la mailuri nu raspundeti la telefon ma tine robotu cate 15-20 de minute si nu raspunde nimeni.am primit sms ieri ca vine comanda azi am asteptat toata ziua dupa comanda in timpul serviciului.de ce dracu ati mai trimis mesaj si mail ca vine caomanda azi daca nu vine ca sa stau eu degeaba cand am si altceva de facut.sa stiti ca asta a fost ultima comanda facuta la voi si o sa returnez si toate produsele cumparate de la voi si o sa cumpar numai de pe cel.ro pentru ca ei sunt mult mai seriosi ca voi"

astept un raspuns serios cat mai repede de la un om matur

funda

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te vor da in judecata.Dar te-ai lins pe bot daca mai iei ceva de la ei.

| bogdan3vl explică (pentru darrio2007):

Chiar crezi ca o sami inchida contul? nu o sa pot sa returnez nici macar cateva dintre produsele comandata in termenul garantiei de retur?

| darrio2007 a răspuns (pentru bogdan3vl):

Nu iti vor inchide contul.Nu vor sa ramana fara clienti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii doare fix in cur.

| manuel72 a răspuns:

Crezi ca esti singurul care le lasa mesaje de-astea? Cred ca sunt altele mult mai picante ca al tau.

| diaac a răspuns:

Nu. Sa te dea in judecata costa bani si nimeni nu da atatia bani doar ca sa se razbuna pentru niste insulte (de altfel, posibil cu motiv in realitate). Oricum, e un feedback, este experienta ta cu ei si nu au cum sa te dea in judecata pentru asta.

| bogdan3vl explică:

Sau o sa-si ceara scuze?

| John1973 a răspuns:

Nu mai poate ei de ce zici tu. Si asa cei de la cel, ro sunt mai neseriosi decat iei, plus ca nu eMAG livreaza produsele ci curieratul http://bit.ly/1C6mnbK

| Zack_Dudu_1989 a răspuns (pentru John1973):

Am achizitionat de la cel.ro un Htc one E9 dual sim (acelasi lucru cu dc-shop.ro) pe firma. Am vrut sa il returnez inapoi dupa 6 zile (personal m-am dus) si nu accepta returul.

RECOMAND sa nu cumparati de la ei produse deoarece stiu doar sa ia banii pe un produs. DOMNILOR, daca nu probezi modelul de telefon, mixer, blender, masina de spalat, etc. cum sa stii daca este bun sau nu?! Telefonul pe care vreau sa il dau retur este decat DESIGILAT fara vreo urma de utilizare! Nu cumparati produse de la ei decat daca sunteti siguri ca este ok modelul respectiv. Pe mine m-ati pierdut de client.
Cu stima,
Ciuhureanu Vlad Stefan

| Weeedha a răspuns:

Nu, categoric nu!
Ar trebui să rămâi surprins dacă o să-ți răspundă cineva!

| BoggyP a răspuns:

In primul rand, cel.ro nu e un site mai serios decat eMAG, in al doilea rand eMAG nu o sa-si bata capul cu tine...si nu returna produsele..eu am comandat un laptop de black Friday si a venit dupa o saptamana.dar a venit..deci sunt seriosi..greseala e a ta.dar nu o sa te dea nimeni in judecata

| bogdan3vl explică (pentru BoggyP):

Nu are cum sa fie greseala mea daca ei au trimis sms ca azi vine comanda si pana in ora 14 si a venit la 14:15 laughing
ce m-a enervat cel mai tare a fost ca cei de la curier m-au trezit din somn la ora 10 si mi-au spus ca vine comanda intr-o jumatate de ora nu ca vine la ora 14:15 si am tot asteptat si am tot asteptat ca o veni o veni si nimic si in timpul ala de asteptat puteam sa mai dorm 4 ore pentru ca azinoapte am fost la munca si acum trebuie sa ple iar pana dimineata si nici nu am fost la munca si nici nu am dormit poate in astea 4 ore de asteptare faceam 50-60 de lei de ce sa ii pierd pentru niste nesimtiti ca eMAG

| bogdan3vl explică (pentru BoggyP):

Si era sa uit da cel e mult mai serios ca eMAG pentru ca ei raspund la mail in maxim o ora in schimb eMAG ciuciu.cel te suna inainte sa trimita comanda eMAG nu face asta.cel raspunde la telefon cand suni in schimb eMAG nu are bunu simt sa raspunda
acuma zi-mi tu care firma e mai serioasa? si inca ceva altex e mai rau ca eMAG decat sa comanzi de pe altex mai bine te impusti

| BoggyP a răspuns (pentru bogdan3vl):

Vrei un site mai serios? foloseste mediadot! eu ala il folosesc, si cand spun ei ca ajunge, atunci ajunge.dar ceea ce spui tu e vina curierului, nu a emagului..curierii astia sunt nesimtiti si intarzie

| bogdan3vl explică (pentru BoggyP):

Eu vreau sa returnez niste produse crezi ca o sami traga teapa sa apuc sa returnez produsele si dupa sa imi inchida imediat contul si sa nu mai vad nici banii?

| BoggyP a răspuns (pentru bogdan3vl):

Se poate...

| Mihai198 a răspuns:

N-o sa le pese lor pentru ca nici nu le verifica ei.