| QaTaLyNN a întrebat:

Salut, cu toate ca intrebarea nu are legatura cu aceasta categorie, sunt nevoit sa vi-o adresez deoarece sunt in "panica" de timp si am nevoie urgent de un raspuns.
Deci, in cateva zile trebuie sa plec din tara, am procura din partea parintilor in care sunt insotit de 2 persoane. Problema este ca 1 din ele nu va mai fii cu noi la granita. Exista vreo problema daca sunt doar cu o persoana din cele 2 trecute in procura? Va multumesc frumos si va astept cu raspunsurihappy

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intrebarea este la categoria potrivita. Legea 248/2005, art.30, cere ca minorul sa fie insotit de o persoana majora, nu de mai multe, asa ca nu o sa fie nici o problema. Si nu este vorba de procura ci de declaratie. Numai bine!