| EmanuelEmiManu a întrebat:

Ce parere aveti despre incalcarea drepturilor de autor in Romania?

Răspuns Câştigător
| JoeTPU a răspuns:

Nerespectarea drepturilor de autor este foarte grava si trebuie pedepsita!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania, nu exista drepturi de autor decat in teorie. Atata timp cat exista o cultura subdezvoltata in acest sens, nu va fi niciodata un fenomen.
Conteaza si nivelul de trai. Adica, multa lume considera ca e mai bine sa iei ceva din alta parte, si sa adaugi tu cate ceva. Din motivul asta, vezi ce-i prost la altul, si dupa aia adaugi tu cate ceva.
In materie de consumatori ai produselor cu drepturi de autori, atunci este cu totul alt fenomen.
99% din noi, prefera sa descarce ilegal, sa isi insuseasca gratis din comoditate, sau din lipsa resurselor financiare.

| winer98 a răspuns:

Nu mi se pare corect dar nu ne cea mai grava problema din Romania

| LikeGreen a răspuns:

Nerespectarea drepturilor de autor este foarte grava si trebuie pedepsita!
Nu e corect ca cineva sa profite de munca altcuiva pentru ca acel om a muncit.Bafta!