| qwerty1234 a întrebat:

Salut, daca am cumparat o pereche de adidasi de fotbal din Alba-mall oare pot sa ii mai returnez si sa primesc banii inapoi? I-am cumparat ieri, cand mi-am probat acolo in magazin mi s-a parut ca sunt buni insa dupa ce am jucat fotbal cu ei mi-am dat seama ca sunt un pic cam mari, sunt intr-o stare foarte buna oricum, nu sunt deteriorati deloc, deci as putea sa-i returnez si sa primesc banii inapoi?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

DA! DACA ai bonul fiscal! Dar nu... cred ca o sa primesti banii ci un alt produs. DACA nu gasasti intelegere la magazin spune-le ca te duci la PROTACTIA CONSUMATORULUI (cu ei)si le faci reclamatie(toate produsele de incaltaminte au o garantie de minim 30 zile)
Nu o sa riste o reclamatie pentru o pareche de pantofi de sport!

| Crisss22 a răspuns:

Nu cred ca poti returna in mall adidasii. Nu am mai auzit asta, dar eu zic macar sa incerci.