| berges234 a întrebat:

Salut, dacă am făcut 18 ani și mi-a expirat buletinul făcut la 14, pot să îl fac singur sau trebuie sa vină un părinte cu mine

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. cel pe care al carui nume este actul de proprietate al imobilului in care locuiesti. Pentru a te lua in spatiu. Trebuie sa dea si semnatura.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa-l faci impreuna cu tatal sau mama ta, sau cine este propietarul imobilului unde locuieste, fiindca doar acela poate sa te ia in spatiul lui de locuit si asta se face la Politie, mergand in persoana cu buletinul si cartea imobilului (sau actul de propietate al casei) in mana, ca sa semnee in fata ofiteruluid e Politie, cererea ca accepta sa te ia in spatiul imobiliar unde este el propietar.

| berges234 explică (pentru Violleta2022):

Pai și gen dacă eu vreau sa plec gen sa nu mai stau la părinți tot trebuie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru berges234):

Pai trebuie sa aduci pe acela unde te muti, cu contractul casei lui, ca nu poti sta in aer, trebuie sa ai o locatie pe buletin, ca altfel nu ti se emite noul buletin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca deții o proprietate pe numele tau poți să te duci singur, daca nu trebuie sa mergi cu cineva care te ia în spatiu, adică probabil parintii

| Lioana a răspuns:

Poti sa-l faci singur doar daca esti proprietarul locuintei in care stai, sau ai un contract de inchiriere incheiat legal.
Daca nu indeplinesti aceasta condiție trebuie sa vina proprietarul locuintei cu tine si sa semneze ca e de acord sa ai domiciliul in locuinta lui. Acesta poate fi un parinte sau persoana la care locuiești.

| helpforyou a răspuns:

Esfj mnajor, deci il faci singur.
Dar daca stai inca la parinti atunci cel care detine locuinta trebuie sa vina sa de-a declaratie ca te primeste in spatiu.

Răspuns utilizator avertizat