| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca as vrea sa fac scoala de șoferi, instructorul ma poate lua de acasă și să mătase de acasă? Sau trebuie sa merg într-un punct de întâlnire, deoarece stiu pe cineva care cine de la 14 km ca sa conduca si totusi traseul este chiar și prin localitatea din care vine si mai trece instrucorul pe acolo, deci el poate veni dupa tine si sa se lase tot acolo?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, vorbește cu instructorul (când o să-l ai)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mime asa facea

| denisTiky a răspuns:

Pai, totul depinde de traseul pe care il faceti. Dar daca el stabileste ca traseul incepe din punctul x, atunci in punctul x trebuie sa fiti toti. Dar poti vorbi cu el si sa ii zici sa puna pe altcineva sa conduca pana ce ajunge la tine acasa sa te ia si dupa sa te puna pe tine, sau il lasa tot pe elevul respectiv sa mai conduca si dupa aceea vi tu, sau altul care mai e in masina cu voi.

Deci daca ei nu se abat de la traseu pot sa vina sa te ia si pe tine lejer.