| AdrianLvs a întrebat:

Daca in perioada de 16-17 ani am fost la scoala de corectie pentru talharie, fapta se va trece in cazier cumva? Sau faptul ca am fost inchis in aceasta perioada? O zi buna!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, in cazierul judiciar se trec toate faptele penale, savarsite dupa varsta de 14 ani.
La 10 (?) ani dupa terminarea executarii pedepsei se poate cere prin justitie stergerea din cazier.

| StrongHeart a răspuns:

Din pacate, da..Incearca sa nu mai faci aceeasi greseala, dar cred ca nu are rost sa iti spun asta ca stii si tu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se inscrie in cazierul judiciar dar vei fi scos din cazierul judiciar dupa trecerea unui termen de 1 an de la terminarea executarii pedepsei.

| Katie1356 a răspuns:

Da, va fi trecuta.