| Mariusikul a întrebat:

Salut, daca ne jucam cu mingea pe o strada si cineva se ia de noi si zice sa plecam si noi nu plecam si cheama politia ne da amenda noua? In plus ca faptasul a venit sa ne bata si a dat si cu pietre dupa noi...

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Lasa-l sa cheme politia nu o sa va faca nimic, cat nu e peste ora 10 si nu faceti nici un fel de galagie nu are ce sa va faca, asa am patit si noi numa ca faptasu' o scos masina din garaj si era sa dea peste noi, cand ajuns politia l-a prin cu 80km/h in localitate si dupa isprava asta nu mai carnet de 2 luni.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ce fel de strada era? treceau masini pe acolo? daca da, era normal sa va certe, sa va spuna sa plecati dar nu sa va ia la bataie, eu zic asa, ambele 'tabere' ar merita amenda si acel cineva poate chiar mai mult de atat.

| StanculescuMaria99 a răspuns:

Doamnee laughing de parca e strada lui, n-are ce sa va faca, jucati-va linistiti, o fi vreun dement din ala... Daca era primarul sau un politist intelegeam si eu, dar cine e fraierul ala sa se bage? Iti dai seama, si-a luat cetateanul propria strada =]]

| RandyKiffOrton a răspuns:

Sunt povesti de speriat bebelusi. In plus daca a venit sa va bata el ar trebui sa raspunda penal pentru agresarea minorilor. Iar minorii nu pot plati amenda (sau copiii sub 14 ani, nu stiu sigur).

| JohnnyBi a răspuns (pentru RandyKiffOrton):

"agresarea minorilor" nu este infractiune. alege intre loviri si alte violente si/sau vatamare corporala. legea distinge minor/major decat in caz de infractiuni privind viata sexuala, raspundere penala. altfel raspunde ca un major privind incadrarea faptei).