| claudiuever a întrebat:

Daca pe buletin scrie ca e valabil de la data X pana pe 02.06. 2018 inseamna ca e valabil si pe 2 iunie? Am nevoie de un raspuns sigur pentru ca fix atunci am un examen...si fara buletin nu pot intra!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca este valabil, pana la orele 24 a zilei de 2.06.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este valabila si pe 2.06. 2018.
Te poti duce sa-ti preschimbi cartea de identitate de pe acum, preschimbarea se poate face cu maximum 180 de zile inainte de data expirarii.

| claudiuever explică (pentru Ioandelasal):

Ok merci dar esti sigur ca e valabil? l as fi schimbat dar am si pe 19 mai si pe 26 mai si pe 2 iunie si nu prea mai am cum

| Ioandelasal a răspuns (pentru claudiuever):

Sigur ca este valabil, pana la orele 24 a zilei de 2.06.

| sierra1 a răspuns:

Nu te duci la timp, poate te alegi cu vreo amendă

| Wr3nch a răspuns:

Stii ca poti sa mergi sa il schimbi inainte sa expire.

| xerxes1 a răspuns:

Se elibereaza in 3 zile un buletin, ai timp sa-ti faci unul nou.

| AnaderolAnele a răspuns:

Este valabil pana pe 2/6 incluzand si 2/6. de pe 3/6 se considera expirat