| Spataru_Razvan_1997 a întrebat:

Am o mica problema si mai exact, una cu buletinul.

Eu fac 18 ani in 11.12. 2018, iar pe buletin scrie ca e valabil din 9.1. 2015 - 11.12. 2019, ce trebuie sa fac?
Il schimb? Adica eu fac 18 ani intr-o saptamana si asta de la 14 ani mai este valabil 1 an... pot sa-l port pana expira sau ce fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa-ti preschimbi acum cartea de identitate (ma tot mir ca nu cititi macar titlul acesteia si o tot tineti cu buletin, care nu se mai face de peste 20 de ani). Aceasta este perfect valabila pana la data inscrisa, in cazul tau pana la 11.12. 2019. Se poate preschimba si mai repede, respectiv cu 180 zile anterioare datei de expirare a valabilitatii, in cazul tau incepand cu 15.06. 2019.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Il schimbi abia peste 1 an de zile, deoarece are termen de expirare la data de 11.12. 2019!