| digit12 a întrebat:

Daca vreau sa comand o plasa de pescuit de pe un site din China este ilegal sa o aduc in tara?

Răspuns Câştigător
| MJo a răspuns:

Nu este ilegal. Garantez! Trebuie doar sa platiti costuri vamale in cazul in care produsul depaseste o anumita suma.

| digit12 explică (pentru MJo):

Ai comandat asa ceva:? Eu am mai facut comenzi dar nu de plase de pescuit...SI apropo plasa costa 6$

2 răspunsuri:
| MJo a răspuns:

Eu personal, nu. Dar cunosc persoane care au comandat plase de pescuit si nu a fost nicio problema. Atata timp cat se pot comanda si alte produse fara sa fie vreo problema, nu stiu care ar putea fi problema in acest caz. Daca ar fi ilegal, nu s'ar mai comercializa.