| Danescu_Daniel_1999 a întrebat:

Dau FUNDĂ. Am permis categoria b și vreau sa aduc din Anglia o mașină pe platformă. Mașină cu care trag platforma are 1560kg platforma are 750 și pe platforma pun o mașină de are 1360kg. Pot sa circul fără probleme sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, deoarece masa ar fi de 3.670 kg si limita maxima pentru categoria B, cu remorca, este de 4.250 kg, citez:
"f) categoria B:
1. autovehiculul a cărui masă totală maximă autorizată nu depăşeşte 3.500 kg şi al cărui număr de locuri pe scaune, în afara conducătorului, nu este mai mare de 8;
2. ansamblul format dintr-un autovehicul trăgător din categoria B şi o remorcă a cărei masă totală maximă autorizată nu depăşeşte 750 kg;
3. ansamblul de vehicule a căror masă totală maximă autorizată nu depăşeşte 4.250 kg, format dintr-un autovehicul trăgător din categoria B şi o remorcă a cărei masă totală maximă autorizată depăşeşte 750 kg;"

| Danescu_Daniel_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos sper sa nu am probleme la vame

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ce MMA are remorca in talon? Nu ne intereseaza tara. Iti trebuie B+E.

| Sorin_Istrate_1913 a răspuns:

Buna! Ai avut problema? Ai mers ok cu masina? Nu s-a defectat pe drum?