| Modx a întrebat:

Salut.De cand am facut 18 ani un prieten ma tot bate la cap cu o chestie. Are el un prieten care "face carduri". Eu trebuie sa-i dau datele de pe buletin si imi face un card si imi da 100 lei(cash). Nu am prea inteles, daca imi fac acel card ala poate sa parieze la nu stiu ce de pe contul meu pentru ca al lui e limitat. Stie cineva despre ce e vorba? sa imi explice si mie il rog frumos. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

E usor de explicat, el face afaceri pe numele tau dupa care FBI-ul te prinde pe tine nu pe el.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o afacere foarte dubioasa, persoanele fizice nu au dreptul sa emita carduri. Te sfatuiesc sa nu te bagi in treaba asta, ai putea ajunge infractor, respectiv complice la infractiunea de falsificare de monede sau de alte valori, art.282 Cod penal, pedeapsa fiind inchisoarea de la 3 ani la 12 ani.

| SianD a răspuns:

Cred ca el vrea sa iti faca un card pe care il poate folosii la contul de Paypal.El vrea sa isi ataseze cardul tau la contul sau de paypal pentru a putea sa cumpere lucruri online cu el.Paypal e un fel de banca online, unde iti atasezi cardul si cumperi lucruri de pe net cu el.Cred ca la asta s-a referit prietenul tau, sper ca te-am ajutat.

| AlwaysMore a răspuns:

Datele de pe buletin nu se dau oricui...se dau la oamenii legii, politisiti, etc. Sfatul meu e sa nu te bagi.

| pufoosulLtEu a răspuns:

Ma prostule el poate sa faca imprumut la banca o suma ce nu o poti achita toata viata si pe urama face cateva carduri baga bani pe ele iti da ti unu si pe 1 luna e boschetar pe strada fara un leu in buzunar fara casa fara nimic

| XxZenXx a răspuns:

El cred ca vrea sa se foloseasca de acel card orice ar fi mai bine nu ii dai datele. Nu trebuie sa risti!