| Vasy10 a întrebat:

de cand am implinit 18 ani nu mi-a mai venit alocatia dar nu prea ma intereseaza pe mine dar imi face maicamea capul calendar ca sa duc o copie dupa buletin la scoala la secretariat ca sa-mi vina iar! intrebarea este merge sa duc o copie dupa buletinul vechi cel de la 14 ani?

Răspuns Câştigător
| dnk10 a răspuns:

Nu te lua dupa persoanele de mai sus, ca habar nu au ce vorbesc. In primul rand atata timp cat esti elev, vei primi alocatia chiar si dupa implinirea varstei majoratului! Doar ca, dupa 18 ani trebuie sa te duci la secretariat (desi de obicei trebuie sa va spuna diriginta) si sa ceri o hartie pe care sa o completezi(cnp, cod iban card). Dupa asta, alocatia iti va veni retroactiv dupa vreo luna - doua.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alocatie primesti pana ce termini scoala, ar trebui sa vorbesti la secretariat

| Giulia97Anna a răspuns:

Pai,cand ai implinit 18 ani nu iti mai da statul alocatie.Dar daca te duci m-ai departe la facultate iti da alocatie.

| WholeWorldTeam a răspuns:

Poi cand faci 18 ani trebuie sa iti schimbi buletinul.Cand ti-l schimbi.il dai pe cel vechi si primesti altul nou. Daca ti-ai schimbat buletinul duci copia de pe buletinul nou.