| c2h5oh a întrebat:

De curand am absolvit clasa 12a si vreau sa ma inscriu la faculate prin intermediul unei firme (e mai complicat) si imi trebuie sa fac o scrisoare de intentie. Am cautat cateva modele pe net si m-am descurcat, dar la inceput, la partea cu "Stimate Domnule/Doamna" nu stiu cum sa scriu. Nu cunosc pe nimeni de la firma, pe persoana care imi va citi scrisoarea. Cum procedez? sad

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Uite aici un site care te-ar putea ajuta http://www.ejobs.ro/cariera/sectiune-stdent/articol-Scrisoaredeintentie
succes!

2 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Ai putea scrie domnule pentru ca in general asa se face... de exemplu cand scrii Domnule Director,... Subsemnatul X etc.

eu asa stiu, sper sa fie de folos big grin