| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, de curând am luat permisul și mi-am cumpărat o mașină, niște sfaturi benefice de la voi de care sa țin cont? Fără ironii de 2 lei

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 2 sfaturi principale: respecta regulile de circulatie si fii atent la ceilalti participanti la trafic, chiar daca ai dreptate nu are rost sa intri intr-un accident.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu fi zmeu. Și nu merge pe premiza mie nu mi se poate intampla. Și semnalizează mereu

| Paoapuo a răspuns:

Intotdeauna condu ca si cand cei din jurul tau nu te-ar vedea (condu precaut)