| FightForYourself a întrebat:

Salut de curand tatal meu a plecat in Italia la munca si din pacate i-au fost furate actele de identitate si alte chestii importante stiti cumva cum poate face rost de ele acolo? II trebuiesc f repede deoarece trebuie sa se intoarca in tara si nu are cum deoarece printre chestiile furate erau si pasaportul si permisul
am inteles ca daca face un fel de procura poate circula pe teritoriul italian dar cand intra pe teritoriul altei tari? Ma intrebam daca e vreo metoda sa faca rost de acte acolo adica buletinul il are pe Italia dar permisul aici daca stiti ce ar putea face as ramane dator...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate obtine un titlu de calatorie de la Ambasada Romaniei, acesta este valabil pentru reintoarcerea in tara, este cel mai simplu.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Http://www.mmuncii.ro/......nsular.pdf

Vezi in special pagina 18.

| 0x11111051 a răspuns:

La posturile de politie ar trebui sa se duca straight face Acolo ei o sa se ocupe de toate.