| SUSAMOGUS a întrebat:

Salut, dupa ce am completat acel chestionar de autorecenzare, trebuie sa-l mai trimit undeva in format electronic sau asta a fost tot?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Aia a fost tot. Daca ai dat (nu mai tin minte) terminare.

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Si pentru a verificat autorecenzarea, trebuie sa astept 7 zile pentru dovada? Deoarece am incercat cu cnp-ul dar imi zice "Vă informăm că datele furnizate de persoana cu CNP:
nu se regăsesc în baza de date a recensământului populației și locuințelor din România din runda 2021 (RPL2021) motivul fiind lipsa completării, completarea parțială sau completarea cu erori a chestionarului." Dar nu am avut erori la completare.

| Iote a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Eu nu am a vut nevoie de dovada pentru ziua libera, asa ca nu stiu.
Ma uit acum sa vad ce-mi zice si iti raspund.

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Nici eu nu am nevoie, doar am vrut doar sa verific daca a fost valida autorecenzarea

| Iote a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Da, imi spune:
"DOVADĂ AUTO-RECENZARE
Institutul Național de Statistică certifică faptul că s-a realizat cu succes auto-recenzarea persoanei cu CNP: xxxxxxxxxxxx

în data de 15-03-2022

la recensământul populației și locuințelor din România din runda 2021 (RPL2021).

Prezenta dovadă servește pentru obținerea unei zile libere de la locul de muncă în conformitate cu prevederile art. 49 din OUG nr.19/2020 privind organizarea şi desfăşurarea recensământului populaţiei şi locuinţelor din România în anul 2021, aprobată cu completări și modificări prin Legea nr.178/2020, cu modificările și completările ulterioare."
Si imi da un cod de confirmare.
Inseamna ca tu nu ai terminat sau nu ai completat bine, asa cum iti da mesajul.
Reia autorecenzarea si atentie la mesajele de final.
Chiar si la cele de pe parcurs. Eu gresisem ceva si programul a vazut neoncordanta pe loc.

| Iote a răspuns (pentru Iote):

Da, ei spun: dovada este disponibila dupa 7 zile de la data completarii chestionarului.

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Faza e ca nu am avut nici macar o eroare la completare https://imgur.com/a/0OYCEXv :/
O sa astept 7 zile sa vad daca o pot verifica, daca tot asa imi scrie, atunci o sa-l fac din nou, mersi.

| Iote a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Poate nu ai dat la urma salvare, sau terminare, nu mai tin minte cum scria.

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Pai nu cred ca mai primeam asta "Vă mulțumim pentru participarea dvs. la Recensământul populației și locuințelor – runda 2021. " pe gmail daca nu dadeam terminare.
Habar n-am laughing, o sa vad peste 7 zile daca se schimba ceva, daca nu, o sa-l fac din nou.

| Iote a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Inteleg ca nu au trecut cele 7 zile. Atunci, asteapta. Succes!

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Mersi frumos.

| Iote a răspuns (pentru SUSAMOGUS):

Cu drag!

| SUSAMOGUS explică (pentru Iote):

Se pare ca acum imi arata ca autorecenzarea s-a realizat cu succes, mersi de ajutor, din nou.
https://imgur.com/a/GB501He

13 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nope.