| anonim_4396 a întrebat:

Salut. După ce cursantul a reușit si a terminat examenele pentru categoriile C si CE si vrea sa își obțină atestatul CPI transport marfa la ce ar trebui sa se aștepte la examenul practic? Bun la teorie știm avem 100 de întrebări trebuie sa răspundem corect, dar proba practica este la fel ca la categoria CE adică te plimba la fel prin oraș si îți pune întrebări sau cum e? Rog persoanele care dețin categoriile superioare si atestate sa răspundă pentru ca sunt in masura, va mulțumesc. Si încă o întrebare se poate sa dau atestat in alta localitate dacă sunt domiciliat in Pitesti si permisul tot de la drpciv Pitesti îl am?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Urca profesorul, unu de la arr si cativa colegi care da proba dupa tine. Intrebari de gen cate ore ai voie sa conduci, cate stingatoare ai in camion, cat timp tii diagramele vechi daca ai analogic in camion... tampenii usoare. De fel te scoate pe national, in oras sant restrictii de tonaj dar trebuie atentie la exceptie incarcare descarcare unde poti intra