| Ionut003 a întrebat:

Salut! dupa ce rusii o sa ia ucraina ce se va intampla cu rep. moldova?

15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Deci Anglia, Canada, Australia, Franta dupa tine e asa umplutura, e bun te pricepi tare de tot laughing
De RO da este umplutura, bulgaruia la fel si state de astea de 2 lei pentru ca is corupte la greu.

SUA nu se baga peste nimeni, nu vad de ce sar baga.Nu vad cine sar baga pentru Ukraina,cea facut Ukraina bine si cui? Sai ia si azi daca e si pe toata,din partea mea chiar m-as bucura.
Rusia in rest nu va indrazni sa atatce nici macar RM,stiu ca de incearca ala le va fi sfarsitu asta care oricum mai devreme sau mai tarziu tot or sa vie pentru ei.
Rusia nu este agreata de nici o tara,ba nici de proroiul popor laughing cine o sa lupyte pentru guvernu rus si pentru Putin? Aia platiti,cetatenii lor aia amarati nu prea cred.
Vorbim aici sa ataci o tara straina,Ukraina nu-i straina,aia tot rusi sunt,asa ca nu vad de ce sar baga careva.
Asa ca aia care agreza pe rusi,mai sunt si de astia chiar si asa verbal,ii lauda,cred ca rusii is tari la ceva laughing is slabi,numa gura de ei,ia batut pana si cecenii de sau **** pe ei laughing
Unde pui in toata sitoria lor ei nu au atacat nici o tara europeana,ori sa ocupe un teritoriu european,singuira data cand au facut-o a fost ca li s-a dat,cedat basarabia de catre Germania lui hitler,nu ca ar fi fost ei capabil sa o ocupe.
Nu aveau nici o sansa nici daca ro ar fi fost singura laughing Mai lasati povestile si filmele sf.
Deci Ukraina este teritoriu rusesc,aia is rusi,ca is zic ei ukrainieni, aia e povestea lor, tot limba aia ovorbesc, tot din neamul ala sunt, is frati de sange, deci de sange nu rude deal 7 lea neam laughing

| gabicoo a răspuns:

De bună voie și nesilită se va vinde rușilor!

| Mavni a răspuns (pentru gabicoo):

Pai, a facut parte din URSS, iar populatia e destul de corcita.

| donesim a răspuns (pentru gabicoo):

Cum sa se vândă rușilor? Ei au guvern pro european în momentul asta.

| Brizbriz a răspuns:

E la rand, singura, nici o alianta

| gabicoo a răspuns (pentru Brizbriz):

O apără Iohannis cu rachetele!
Și cu crosa de golf!

| Brizbriz a răspuns (pentru gabicoo):

Daaaaaa... Iohannis e noul Chuck Norris, deci, rusilor, mai bine ciocu' mic rolling on the floor

| gabicoo a răspuns (pentru Brizbriz):

Ciok Norris!
winking

| Mavni a răspuns (pentru Brizbriz):

De ce singura? Este partenera NATO
https://www.nato.int/nato-welcome/files/checklist_ro.pdf

| Brizbriz a răspuns (pentru Mavni):

De ce nu intelegi?
dpdv militar ESTE SINGURA, ti se pare ca nato se duce in Ucraina si se bate cu rusii?
partener NU inseamna membru

| Brizbriz a răspuns (pentru gabicoo):

Daphee hee

| haileewatson a răspuns:

E pe cont propriu csf

| haileewatson a răspuns (pentru Mavni):

Ca partener nu beneficiezi de angajamentul pentru apărarea colectivă

| Mavni a răspuns (pentru haileewatson):

Teoretic, da.
Dar in acest caz, NATO are tot interesul sa se extinda pana in Rusia.