| BogDaNuTzXD a întrebat:

Salut, e posibil sa faci împrumut la o banca (20.000 lei) dacă esti la rau platnic, bineînțeles ratele plătite, la rau platnic, dar încă înregistrat în baza de dat? Chiar dacă totul a fost plătit.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul de creditare si de aprecierea fiecarei banci, nu toate sunt la fel.
In orice caz, daca ai nevoie de imprumut, te poti interesa la mai multe banci si vei afla care iti acorda imprumut in situatia ta si conditiile acestuia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E posibil să nu îți dea. Dar oricum se face analiză de dosar și vor analiza care este situația veniturilor tale acum, și posbilitatea de a achita rata lunară.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa incerci ca nu ai nimic de pierdut in afara de timp
insa din cate stiu eu, SIGUR verifica daca esti rau platnic inainte

totusi, presupun ca nu e cazul, dar ai sanse mari daca ai cum sa garantezi, iar garantia poate sa fie cineva care semneaza pentru tine la imprumut (adica si el e bun de plata daca nu platesti... nu mai stiu care era termenul co-platitor sau ceva de genul asta)

| BogDaNuTzXD explică:

Încă sunt în biroul de credit