| AlexandruRobertValentin a întrebat:

Salut eram cu un grupulet azi pe strada si mi s au luat datele ca ascultam muzica pe boxa si a facut o babuta reclamatie ma rog.In cazul asta se trimite ceva acasa sau asa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce hotaraste politistul care ti-a luat datele. Daca nu te-a amendat pe loc se poate sa spuna ca ti-a dat un avertisment si acesta este sanctiune contraventionala si nu trebuie sa incheie proces-verbal de contraventie.

1 răspuns:
| Cozma_Aurora-irina_1962 a răspuns:

Dacă ești minor, da. Asta fiindcă părinții răspund pentru copiii lor minori. Dar nu trebuie să te sperii, poate fi o sancțiune blândă, sau un avertisment.