| Dragosdoar a întrebat:

Salut,

Exista cumva vreo organizatie care reglementeaza reclamele sau publicitatea? Adica ma uitam la astia care fac Titan Gel. Cica e cel mai bun care sa-ti mareasca penisul, dar multi spun ca e reclama mincinoasa. Daca e reclama mincinoasa cum naiba inca se mai vinde produsul? De ce nu e scos de pe piata?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Titan Gelu? Poate vrei sa spui Titan gel.
Da, este o reclama mincinoasa pe care, din pacate, unii fraieri chiar o iau in serios.
Penisul se poate mari doar chirurgical. Adica operatie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Multi spun. Cât de mulți? În reclame și publicitate se investesc miliarde. Cei ce fac și publică reclame vor să vândă. Ei nu se pot lua după ce spun unii și alții.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu stiu daca ti-am mai zis, nu voi ati vrut liberalism, "democratie"?

Ca sa exista reglementare a reclamelor, trebuie ca, cuiva sa ii pese de oamenii de rand, in liberalism NU exista asa ceva, acolo cont doar bogatii, afacerile, asta e doctrina liberala.

De ce nu se scoate de pe piata? Pai repet, pe cine int de oamenii de rand?!

Asta s-a vrut, asta avem, lumea nu stie ce e liberalismu, voteaza, dar vrea masuri socialiste, pai nu se poate.

| Holiday a răspuns (pentru Mosotti):

"Pai repet, pe cine int de oamenii de rand?!"

Cum ar veni, crezi ca reclamele sunt doar pentru prosti?

| Mosotti a răspuns (pentru Holiday):

Nu, eu zic de reclamele alea mincinoase, se profita de prostia omului. Nu ma refer la reclamele okey, de alea nu ne luam, dar am uitat sa specific.

| Holiday a răspuns (pentru Mosotti):

He, he, dar macar suntem de acord referitor la inteligenta a ceea ce in genere este numit "om de rand".hee hee

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Si cine stabileste ca reclama e ok sa nu daca nu cumpartorul? Daca unuia i s-a lungit maciuca de la ala, mai e reclama mincinoasa? Nu mai e. Vrei sa vina statul sa ii controleze pe toti care au folosit titan la puta? Ti-ar placea, e o mica fantezie a ta, sa ne controleze statul in halul asta, stiu eu.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Sa ne controleze, pe mine nu ma deranjeaza, o zic mai in gluma mai in serios.
Pai daca unuia ii s-a lungit puta, atunci nu e mincinoasa. Faptul ca n-a mers la alti 10 nu mai conteaza.

Dar ala care a reusit, ar trebui sa dea un feedback cumva! Sa se stie ca merge, si eventual de ce nu, sa se si verifice, ca nu e mare lucru.
Masori inainte, si dupa. Se face un studiu cumva.

Reclama mincinoasa e aia unde la general se minte, aia e f clar, nu trebuie sa mai stabilesti nimic.
Gen aia de pe FB si alte locuri "se vindeca diabetul, dar luati cutare, nu mai luati tratament, medicii sunt niste hoti...", si ei vand aia, si evident ca pe nici unu nu vindeca, au zis multi medici sa nu ne luam dupa aia.
Aia trebuie blocata.

| Mosotti a răspuns (pentru Holiday):

Pai normal omu de rand nici nu stie ce voteaza, asta e clar, asa ca nu e de mirare ca se lasa prostiti de reclame.

Ca si aia cu diabetu "vaaai se vindeca, luati aia", si fraierii cred fara a gandi.
Pai mie mi-a zis medicu ala mai in varsta ca are pacienti si politicnei, si destui au diabet, nu s-ar fi vindecat aia bogati? Ce naiba.

Sau mai nou operatia aia pentru diabet, alta farsa idioata, si fraierii cred.

| relian a răspuns:

Fiecare face reclama cum doreste,daca tu esti naiv si crezi rahaturile alora te arzi laughing
Deci in ce priveste scula la barbat, cum te nasti asa ramai, nimic in plus, indiferent ce ai face.
Singura chestie ce se face la ora asta pentru marirea sculei la barbat, este o interventie chirurgicala, prin care ti se da drumul cumva de unde vine si sa zic se mai liungeste cu 1 cm acolo, nu stiu daca mai mult.
In ce priveste grosimea, ca idee la barbati cel mai important este grosimea, adica nu pentru barbati pentru femei, deci grosimea se poate mari prin injectari cu grasime, dar te tine undeva la stiu si eu 8 luni, nu stiu daca te tine 1 an si se resoarbe,iar trebuie sa faci si tot asa.

Astea is singurele metode prin care scula poate sa fie putin marita,dar asta costa bani,bani buni chiar,restul,creme,spary bla bla,alea is basme.
Creme,sprayuri si alte alea nu-ti maresc scula,te ajuta sa iti mentii o erectie mai buna si mai lunga, te ajuta sa ejaculezi ceva mai tirziu si cam asta e tot ce fac anumite pilule, ori creme, si spray.

Care crede in povesti,. atunci sa dea bani, dar o sa vada ca nu o sa isi mareasca nimic laughing poate se micsoareaza buzunaru, aia e tot ce vai observa.
De ce nu este scos un produs de pe piata? Pt ca se face bani din acel produs.Ala care il face vinde,scoate ceva banuti,statu il taxeaza,deci ala plateste taxe,trebuie sa faca o fabricuta ceva,iar plateste taxe si acolo,eventual angajeaza si ceva oameni,deci creeaza ceva locuri de munca,la care salariatii vor plati taxe pe venit si asa mai departe,statu colecteaza putin cate putin de la fiecare,deci cum sa il scoata laughing
Cam asa lucreaza economia si lumea asta,totu pentru bani.Tu trebuie sa te informezi medical, deci nu la unu care face crema, te informezi intr-o carte, stiiu si eu din ce spun specialistii, afli ca scula nu se poate mari decat cum am zis eu, asa eviti sa cumperi chestii inutile.

| Freya1 a răspuns:

Dacă mai sunt oameni ce cred rahaturile astea, și produsul respectiv nu îți face nimic rău dacă îl folosești (chiar daca nu iti ofera ce ai nevoie)e lăsat în continuare pe piața.

| LPCTSTR a răspuns:

Pot sa vanda si planete, in afara de firmele care distribuie reclamele nu exista vreo autoritate care sa reglementeze continutul, "produsul" sau intentia, pentru internet nu exista asa ceva, nici in strainatate si nici aici.
Daca vorbim de televizor, atunci exista: CNA.

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D6CNJ7MBM/
daca arunci cu banii inainte de a citi, atunci mai bine te duci la biserica, aia se ocupa cu minuni, sau cel putin asa te fac sa crezi si sunt ASAAAAAAA de multi care pun botul, fara nici o reclama

| Dragosdoar explică (pentru Brizbriz):

Pai da nu e vorba de aia care cumpara, e vorba de aia care vand, cum Isi permit sa minta cu buna stiinte fara sa suporte niste consecinte

| suntserios a răspuns (pentru Dragosdoar):

Că orice alt cosmetic sau supliment alimentar care la unii funcționează la alții nu. Că nu e medicament controlat de vreo agenție. Așa că mă îndoiesc că tu poți dovedi că mint și ei nu sunt acoperiți de ceea ce scrie in prospect. Să înțelegem că ți-ai luat țeapă dau de unde revolta?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu poți acuza pe nimeni.Comercianții necinstiți asta urmăresc să facă bani mulți, ușor și într-un timp cât mai scurt.Că ai făcut referire la religie, nu te obligă nimeni cu absolut nimic.La fel și cei cu reclamele, nu îți bagă mâna în buzunar.Fiecare după capacitatea sa intelectuală alege dacă să cumpere sau nu.Și la fel este cu orice decizie în viață. Unii se conduc, alții vor ajunge să fie conduși.

| TheGentleman a răspuns:

Se numește CNA- intri pe site, le explici ce reclamă nu e ok și de ce, și ei analizează și o retrag

| RealKing01 a răspuns:

Ia d'aici boss, cumpara si vezi daca ti creste penisu :

https://www.sexlab.ro/product/id/84387/peni-max-60-pcs/

| RealKing01 a răspuns:

Titan Gel contine multa apa e gen crema si doar revigoreaza penis-ul, atat. Intra pe link si cumpara produsul si asteapta sa creasca. Succes!

| Dragosdoar explică (pentru RealKing01):

IMD sa ma Imprumuta la banca si le cumpar pe toate