| kill0009 a întrebat:

Salut, îmi puteți spune dacă am voie sa postez un comunicat de presa pe un blog, fara a avea acordul siteului de pe care iau comunicatul?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, cu indicarea sursei.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE şi de Blogul/site-ul de pe care vrei să preiei acel Comunicat!
Sunt site-uri care precizează EXPLICIT ( vezi "Termeni şi condiţii" ) că preluarea/reproducerea se poate face doar cu acordul SCRIS al proprietarului sad

Totuşi, dacă pe site NU există precizări specifice în acest sens, atunci este RECOMANDAT să indici şi linkul SURSĂ!

Toate cele bune.

| kill0009 explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspunsul complet.

| bursuc001 a răspuns (pentru kill0009):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.