| andrey876 a întrebat:

In dimineata aceasta am facut un accident cu o masina inmatriculata pe germania cu numere provizorii de Tol pe o luna.
Binenteles ca asigurarea o avea pe Germania. Nu ne-am inteles la locu accidentului si a venit politia. A facut procesu verbal constatatator el fiind vinovat.
Intrebarea mea e, Cum pot sa imi recuperez paguba de la asigurarea din Germania si care sunt sansele.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca celalat este vinovat, asa cum spui, atunci firma de unde are asigurarea RCA trebuie sa te despagubeasca, indiferent ca este din Germania.