| Gabriel_Odoroaba_1996 a întrebat:

Buna seara.
In urma cu o luna am avut un accident auto fara victime. Am facut amiabila, vinovat de producerea accidentului fiind celalalt sofer. In momentul accidentului masina avea numere de Spania, iar asigurarea era pe numere de Romania. Asiguratorul nu imi ofera despagubire pentru ca nu au fost indeplinite conditiile.
Intrebarea mea este daca exista un termen de zile de la producerea accidentului in care il pot da in judecata pe cel vinovat de accident pentru a imi putea repara masina,
Multumesc

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vinovatul era asigurat?