| PopescuAntonioGiuliano a întrebat:

Salut,in urma cu ceva timp am avut un accident, am făcut amiabila totul bine ca acum sa aud ca am fost dat in judecată deoarece firma de la asigurări da faliment și eu trebuie sa plătesc 4000 de lei cheltuieli de judecată…vi se pare normal așa ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inteleg de ce sa fii dat in judecata. Atunci cand o firma de asigurare da faliment despagubirile sunt platite de la Fondul de asigurare.
Ar fi bine sa te adresezi unui avocat, de preferinta unul specializat pe asigurari si accidente.

| mi25 a răspuns:

Cele 4000 de lei nu pot fi cheltuieli de judecata. Da, e bine sa iti iei un avocat.