| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, legat de premierul romaniei, este adevarat ca de cand e el a crescut economia romaniei si au scazut datoriile fata de cand era boc, si ca boc cu base erau hoti si el e cinstiti asa cum pretinde el?
Pe vremea lui Iliescu cum de nu se faceau arestari, nu auzeam deloc de nici un politian bagat in puscarie?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, economia este in crestere, dar asta nu inseamna neaparat ca e meritul lui Ponta ci a investitiilor facute.

atunci nu se faceau arestari pentru ca nu erau atatea presiuni din UE si Nato

| doctorandus a răspuns:

Asa si economia Turciei era-n crestere, dar era ca turcii consumau pe credit.

| Anonimuserr a răspuns:

Este ipotetic spus a crescut el economia României. Economia crește datorită investițiilor străine, absorției fondurilor europene, stimularea forței de muncă, productivitate mărită etc. Sunt mulți factori. Această treabă îi revine Ministerului Muncii.
Pentru că atunci se mușamalizau acum 10, 15 20 de ani, fiind mână-n-mână.
Corupția era mai mare ca acum, România nu era integrată în structura euro-atlantică și UE. E mult de explicat.
Dar acum stăm bine la creșterea economică, suntem pe un trend ascendent, și absorția fondurilor europene este mare comparativ cu anii când am pășit în UE și de asemenea când era Udrea ministru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai pune botu la ce zic toti bosorogii comunisti.

Ponta e un Premier corupt,plagiator, face Romania de ras pentru ca nu isi da demisia, un infractor,, a crescut economia pentru ca are bunica bani de paine...

Pe vremea lu Iliescu nu se faceau arestari,, doar ca ii lua si ii impusca.

Eu zic sa nu te mai interesezi de Politica pentru ca este murdara si nu ai varsta pentru asa ceva...
Sunt alte lucruri mai interesante pentru varsta ta

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Comisia de etică a Universității București de altfel unde și-a susținut și teza de dcotorat, a spus clar că nu a fost plagiat. Doar a fost scrisă fără note de subsol. Acum adevărul e undeva la mijloc în orice.
Vad foarte mulți care preiau aceleași cuvinte "Ponta plagiatorul" după ce Băsescu și acoliții lui din PDL și PMP a relatate aceste lucruri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ce tot vorbesti ma tu?

CNATDCU a plagiat

CNE nu a plagiat

Comisia de Etică a Universității din București a plagiat

Raportul științific al trei profesori de drept a plagiat

Uite si link mai ponticica.

https://ro.m.wikipedia.org/......ctor_Ponta

cauta in josul paginii.

Nu mai vorbii in necunostinta de cauza

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum 2 ai sau 3, su spsu că nu au plagiat. ADică Comisia de Etică dacă îmi amintesc bine. Asta nu înseamnă că va fi și anchetat etc. Că are imunitate încă, este în funcție și nu sunt considerate aceste acte de plagiat ca și cele de corupție vezi Oprescu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Aia era doar de ochii lumii.

Dupa sau facut cercetari si s-a dovedit ca a plagiat.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi vezi atunci nu te răsti la mine așa deodată. Fi calm, viața e scurtă. Eu înțeleg că ai probleme cum spuneai asearaă dar nu este vina noastră pentru cele întâmplate, pentru problemele tale sincer. Răutatea e mare se pare în rândul oamenilor și așa va fi mereu.
Referitor la Ponta da, ai dreptate. Poate va veni un tehnocrat în 2016 după alegerile parlamentare și va fi mai bine sau un alt lider de altă culoare politică, independent cine știe.