| anonim_4396 a întrebat:

Salut, maine la ora 10 o sa dau iesirea din scoala de soferi si nu stiu ce voi fi pus sa fac sau ce se va face acolo? Mi-ar fi utile niste sfaturi.

Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu reinventeaza nimic.
Orice scoala de soferi da un test practic aseamanator cu cel de la politie dupa terminarea orelor de legislatie. Testul se numeste "iesirea din scoala" si e obligatoriu la dosar

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este gresita sintagma "iesirea din scoala", nu este vorba de terminarea scolii de conducere.
Este vorba de sustinerea probei teoretice, pentru a vedea daca s-a insusit legislatia, in special regulile de conducere, inainte de a trece la invatarea conducerii pe drumurile publice.
Este exact ca proba teoretica sustinuta pentru obtinerea permisului de conducere.
Si ar fi trebui sa va spuna asta din timp. Tot ce poti face este sa fii calm, atent, sa nu te grabesti si sa raspunzi corect la intrebari.

| darrio2007 a răspuns:

Ce intelegi prin iesirea din scoala de soferi? Reinventezi limba română?

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

Nu reinventeaza nimic.
Orice scoala de soferi da un test practic aseamanator cu cel de la politie dupa terminarea orelor de legislatie. Testul se numeste "iesirea din scoala" si e obligatoriu la dosar

| Sophieka a răspuns:

Ce inseamna ca dai iesirea?

| goguPatent a răspuns:

Nu e nimic de speriat. E un test ca cel teoretic de la politie doar ca aici il dai la scoala de soferi si il poti da de cate ori e nevoie daca nu il iei din prima.