| anonim_4396 a întrebat:

Mamă ce nașpa mă simt!
Am fost la politie să depun o plângere cum că cineva mă acuză de ceva pe nedrept. Și eu ca prostu, am răbufnit. Și i-am înjurat pe ăia pe care am vrut să îi reclam. Mamă ce s-a enervat politistul ăla...
-Unde te crezi?! La piată?
Colegul lui a dat din cap, si atât a spus: "Articolul 63. "

Mamă ce nașpa mă simt! Acum dacă aș avea intr-adevăr o problemă n-as mai avea curajul să mai intru la sectie. Pfff... Groaznic mă simt!

Îmi pare rău, e putin spus!

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Discuta cu un psiholog.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dacă zici că sugi?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersul la psiholog nu e o jignire sau o bataie de joc, incuiatule.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești cam impulsiv, măi Bobiță! Nu știu dacă era necesar să mergi la poliție. Înainte de a lua o decizie, analizeaz-o, să vezi dacă într-adevăr e metoda cea mai eficientă. Toți putem deveni nervoși, dacă cineva ne provoacă la maxim, da' mai învață și tu să îți controlezi furia, altfel riști să declanșezi și alte conflicte. Fii mai calm, mai relaxant, mai indiferent față de probleme, fiindcă, niciodată dracu nu-i atât de negru, precum pare. Gândește-te că, unde există o problemă, există și o rezolvare.
Dacă nu ai fi luat la furie, decizia de a merge la poliție, până la ora asta, ai fi avut alte idei și soluții salvatoare.
Dacă oamenii ăia din poliție și-ar fi arătat nervii pe tine, pe cuvintele tale, probabil că ar fi scos pistolul și te-ar fi împușcat. Noroc că unii mai și gândesc, înainte de a acționa...
Era de preferat să le fi cerut scuze pentru manifestarea violentă și să le spui că ai greșit, fiindcă problema în sine te-a afectat foarte mult (de fapt, ăsta e și adevărul).
Acum, relaxează-te. Gândește-te la ceva frumos!winking

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Mda... Intai întreabă-mă pentru a câta oara m-a jignit fără să își ceară iertare! Mă rog, una peste alta, e cam adevărat că am un temperament mai impulsiv, dar atentie, doar atunci cand sunt calcat în picioare, pe nedrept!

Hmmm? M-ai făcut să râd spunandu-mi că m-ar fi putut împușca politistu'? Ha-ha-ha?

Nu știu dacă tu nu ai fi procedat la fel în locul meu dacă te-ar fi umilit o biată casiera in halul ala! In fine...

As fi vrut s-o concedieze... Merita! Am mai facut-o, cu un paznic și stii ce sentiment placut te "inundă"? Nu-ti poti imagina... Să intri in locul ăla unde lucra, și să nu il mai vezi.

Eu aș fi în stare nu cu ei să vorbesc, cu niste mucosi care nici macar nasul nu si-l pot sterge bine, ci cu Vladimir Putin... Face to face!?

P.S. Mersi mult de sfat, mi-ar fi fost foarte rusine sa-l cer de la cineva apropiat... Mersi încă o dată! Pa?

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Scuze ca mi te-am adresat cu tu! Nu mi-am dat seama că ești fata.

| johnnny123 a răspuns:

Și noi cu ce te putem ajuta?
Eventual să-ți explicăm cum se folosesc corect semnele de întrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm... Ti ai ales greșit persoana cu care sa faci misto? Mai bine ti-ai edita initiala numelui, nu meriti asta? chiar si numele unui câine e scris cu literă mare?
V
Baftă la editat!?

Și da, era sa uit? ce bine ca mi-am amintit? unde ziceai ca am greșit? Fa-te inteles!

#!@#&