| zeuspebepeee a întrebat:

Salut. Mi-a fost retinut permisul de conducere pentru 60 de zile si as vrea sa stiu care este procedura de recuperare a permisului. Stiu de faza aceea ca daca dau nu stiu ce test pot sa il iau mai devreme, insa ma refer strict la partea dupa expirarea termenului.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce te prezinti la Politia rutiera din judet si permisul iti va fi restituit.

| zeuspebepeee explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, dar daca sunt din Craiova din exemplu si s-a intamplat asta in Timisoara, trebuie neaparat sa merg la Timisoara ca sa-l ridic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru zeuspebepeee):

Nu trebuie sa mergi in Timisoara, in cazuri ca al tau politia trimite permisul la politia rutiera din judetul de domiciliu, respectiv vei merge in Craiova.

| zeuspebepeee explică (pentru Ioandelasal):

Perfect. Multumesc frumos.