| papuciirupti a întrebat:

mi-a spus mama ca a auzit un zvon la cineva precum ca s-a dat o lege...care da bani mamelor ce au 3 copii. asa este sau nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu s-a adoptat acea lege.
Proiectul de lege a fost adoptat anul trecut de Senat si trimis la Camera Deputatilor, care este camera decizionala, dar pana acum nu a fost adoptat de aceasta.
Daca si cand o sa fie adoptat si de cand va intra in vigoare nu se stie, o sa aflam sigur cand o sa fie publicat in Monitorul Oficial.

| papuciirupti explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, multumesc mult!

| papuciirupti explică (pentru Ioandelasal):

Salut! in legatura cu legea asta, stii daca s-a aprobat sau nu? happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru papuciirupti):

Nu mi-ai citit cu atentie raspunsul. Repet: legea nu a fost inca adoptata de Camera Deputatilor.

4 răspunsuri:
| user924849874 a răspuns:

Da,este adevarat.Aceste mame sunt considerate,, eroine''