| CristiB93 a întrebat:

Oare cand va inceta razboiul dinte atei si crestini?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Aşa cum a spus şi @Spertznaz, niciodată, pentru că ăştia nu sunt nici primii, nici ultimii atei şi fanatici credincioşi care să "se războiască între ei". Au fost, sunt, şi vor fi la infinit.
La mulţi ani!

| MyObsession a răspuns (pentru blueangel99):

Dacă tu iei asta ca un război,eşti penibilă.
Fiecare cu argumentul lui,nu ne certăm noi ateii nu avem nimic cu,credincioşii doar cu urzi,anghelb şi care o mai fi.
Daţi-mi şi voi definiţia cuvântului război,ne omorâm cumva cu furci, săgeţi, săbii sau ce'o mai fi?straight face

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Război este doar în ochii proștilor, oamenii inteligenți stau pe scaun și se amuză, cel puțin eu la categoria religie râd mai ceva ca la T/A.

| MMihai a răspuns:

Eu nu am auzit de nici un fel de război între atei și creștini, tu de unde ai auzit de un asemenea război.

| MMihai a răspuns:

Vezi
http://ro.wikipedia.org/wiki/R%C4%83zboi
http://dexonline.ro/definitie/razboi
RĂZBÓI1, războaie, s. n. Conflict armat (de durată) între două sau mai multe grupuri, categorii sociale sau state, pentru realizarea unor interese economice și politice; răzbel. Război civil = luptă armată între două sau mai multe grupări politice de orientări diferite din interiorul unui stat în vederea schimbării ordinii politice și de stat sau pentru menținerea celei existente. Război rece = stare de încordare, de tensiune în relațiile internaționale, provocată de politica de ostilitate a unor state față de altele, care nu ia totuși forma unui conflict armat. Război psihologic = stare de tensiune, de hărțuială nervoasă, psihică, inițiată și întreținută cu scopul de a zdruncina moralul forțelor adverse și de a demoraliza populația. Stare de război = beligeranță. ♦ Fig. Ceartă; neînțelegere, vrajbă, gâlceavă. – Din sl. razboj „ucidere, jaf".

| MMihai a răspuns:

Creștinii merg de două ori pe an la biserică, de înviere și altă dată, când mai apucă.
Atei nu ajung nici decât o dată, sau nici o dată, la biserică, în timpul unui an.
Așa zisele "dispute", de la rubrica religie, de pe acest site, sunt în marea majoritate a cazurilor răspunsuri tip T/A.
Sunt și persoane care intenționează să îi aducă pe alții pe calea cea dreaptă.
Calea cea dreaptă pentru creștini este o cale, iar pentru atei „calea cea dreaptă", teoretic, (dar numai teoretic), este ușor diferită.
Praxisul ne spune că nu există diferențe între comportamentul unui ateu și al unui creștin, în aceiași situație dată.
Copii mici au rubrica T/A, cei puțin mai mari au rubrica Religie.
A fost o întrebare la T /A cu ceva care putea să fie și la Rubrica Religie, eu neatent am crezut că este la religie și în final după ce pus mausul pe vreau să public, am văzut că era la T/A, evident că răspunsul respectiv la T/A, a fost considerat stupid.

| cristi202 a răspuns:

Raboiul presupune mult, mai mult decit ce este intre crestini si atei. Cind va inceta? Probabil niciodata, tinind cont ca cele doau puncte de vedere vor exista mereu. Poate doar la sfirsitul lumii, cind Dumnezeu se va face vizibil si ateii vor intelege ca au gresit in ceea ce au crezut, atunci "razboiul" va lua sfirsit.

| mgtow a răspuns:

Niciodata.

| PreaSfintitu a răspuns:

Un user a raspuns odata la o intrebare de genu asta si a zis in genul asta : "Cand o sa va zbor eu creierii cu un ak47 atunci o sa fie razboi" Nu e niciun razboi.

| DorelSudoru a răspuns:

Esti penibil...a de fapt nu doar tu toti cei care pun aceasta intrebare

| IMC90 a răspuns:

Cand ultimul om il va ucide pe penultimul.

| IMC90 a răspuns:

Pai singur nu are cum sa se certehee hee

| AlexandraCroft a răspuns:

Niciodata,poate la sfarsitul lumii cand toti o sa vada daca exista Dumnezeu sau nu!

| ProjectJackpot a răspuns:

Maine dupa-masa.

| imale a răspuns:

La sfarsitul lumii

| Notyabusinessm8 a răspuns:

Cand vine Apocalipsa!

| ZEU93 a răspuns:

Canv va veni sfarsitul lumii probabil happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este vreun razboi doar discuti intre persoane care au convingeri diferite atat tot, atei niciodata nu au facut vreun razboi, sunt multe pers pe TPU care uni din ura fata de biserica acei satanisti moderni care se dau atei, sunt putini atei in Romania, majoritatea satanisti

| ulex a răspuns:

Cand crestinul nu il va mai critica pe ateu pentru opiniile lui si ateul la felhappyNu poti sa te numesti crestin cand nu ii accepti pe ceilalti asa cum sunt, si nu este chiar un razboi, sunt disputehappyeu cred ca va inceta pana la urma