| viorelalyn a întrebat:

Salut, poate sa ma ajute cineva cu un sfat?
Astazi am fost la cineva care m-a chemat pentru a ii face poze la o masina sa o pun pe net sa o vanda. Am facut pozele si dupa aceea, sotia lui de care era divortat a zis ca m-a filmat ca i-am facut poze la masina, eu fiind cu proprietarul de fata, si ca in cazul in care proprietarul vinde masina, ma baga ca martor la toata treaba asta ( zice ca este furt pentru ca nu are partaj facut). Si ca ma da in judecata ca nu aveam voie sa fac poze la proprietar in curte.( el fiind cu mine de fata)...

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Nu are ce sa iti faca.
Tu ai fost chemat sa il ajuti cu ceva, si te-ai dus.

Treaba cu partajul este a lor, nu tu ai vandut masina, nu tu ai semnat actele, nu tu ai primit banii.

Nu iti face griji din cauza unor oameni salbatici care nu stiu nici macar cum merge justitia.

Nu poti fi implicat la complicitate doar pentru ca ai facut niste poze, pozele pot fi facute oricand de oricine, atata timp cat nu se afla o persoana in cadru [persoana care sa fie deranjata].

In poza ta este doar o masina sau o persoana daca a intrat cineva in cadru, dar acea poza nu jeneaza pe nimeni, nu este ceva care i-ar putea defaima imaginea.

Poti sa ii zici acelei femei un calduros "sa-ti dai foc!"

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai ce pati nimic, te-ar putea chema doar ca martor intr-un eventual proces de partaj sau in dosarul penal, daca respectivul vinde masina si ii face reclamatie pentru furt. Restul sunt prostii, fara nici o baza legala.

| Matrixy a răspuns:

Vrea sa ii faca rau fostului sot, sa nu vanda masina.