Întrebare recomandată | VoNynyo a întrebat:

Salut prieteni!
Am o intrebare si as avea nevoie de ajutorul vostru.Eu am facut scoala de soferi intr-un oras si am dat si sala am luat-o.Dar apoi eu am fost plecat din tara si mi-am schimbat domiciliu cu buletin cu tot in alt judet.Si as vrea sa dau traseul in judetul actual, se poate sau nu? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand in vedere ca examinarea se sustine in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant) ar trebui sa poti sustine proba practica in noul judet de domiciliu, bineinteles daca nu vei depasi perioada de 1 an de la data terminarii scolii de conducere.
Mergi la Serviciul de permise de la domiciliu si programeaza-te.