| nmlnmlnmlooo a întrebat:

Salut, sambata seara am iesit cu niste prieteni si ne-am plimbat cu masina. Cand veneam spre casa, din sens opus o masina s-a oprit in fata noastra iar din ea a coborat repede un politist care ne-a facut semn sa oprim, a cerut actele soferului ( etc ). Ideea e ca avea masina de civil. Intrebara mea este : Au voie sa te opresca cand sunt in astfel de masina?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta cu ce masina sunt politistii, daca sunt in uniforma sau se prezinta dupa oprire, asa ca au avut voie sa te opreasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce te a oprit din masina? Ai zis ca a coborat si va oprit.
Si da au voie, nu le interzice nimic sa te opreasca din masina civila atat timp cat sunt in timpul serviciului, au uniforma si se prezinta

| Adiadictie a răspuns:

Interesant