| nmlnmlnmlooo a întrebat:

Salut, sambata seara am iesit cu niste prieteni si ne-am plimbat cu masina. Cand veneam spre casa, din sens opus o masina s-a oprit in fata noastra iar din ea a coborat repede un politist care ne-a facut semn sa oprim, a cerut actele soferului ( etc ). Ideea e ca avea masina de civil. Intrebara mea este : Au voie sa te opresca cand sunt in astfel de masina?

3 răspunsuri:
| Adiadictie a răspuns:

Interesant

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce te a oprit din masina? Ai zis ca a coborat si va oprit.
Si da au voie, nu le interzice nimic sa te opreasca din masina civila atat timp cat sunt in timpul serviciului, au uniforma si se prezinta

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta cu ce masina sunt politistii, daca sunt in uniforma sau se prezinta dupa oprire, asa ca au avut voie sa te opreasca.