| daniel_3204 a întrebat:

Salut scuze pentru categorie nu stiu daca am pus-o pe cea buna
Acum cateva zile am trimis un iphone la una si ma suna aia acum ca l-a primit spart...eu i l-am trimis bun zice ca daca nu-i dau banii inapoi ma da in judecata...ce sa fac?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai cum sa dovedesti ca l ai trimis bun si poate fi considerata inselatoria treaba asta, insa vezi la firma de curierat, cel mai bine ar fi sa ti l trimita inapoi sa si ii dai banii inapoi daca nu va intelegeti

| Wehrmacht a răspuns:

Ti-a aratat macar ca e spart? Cum tu nu ai nici o dovada ca l-ai trimis bun si te poate da in judecata nici ea nu are nici o dovada ca nu l-a spart accidental si acum cere banii inapoi deci nu cred ca are cum sa castige.

| daniel_3204 explică (pentru Wehrmacht):

Cica la deschis acolo la posta si are martori ca la luat spart din colet

| greyhound a răspuns:

In primul rand, e dreptul ei sa te dea in judecata chiar daca are sau nu dreptate.
Ia legatura cu firma de curierat, acolo vei vedea ce e de facut, poate o sa te despagubeasca sau poate o sa iesi nevinovat si tipa nu mai are pe urma sanse de castig

| davidtm a răspuns:

Cu ce ai trimis iphone-ul? cu posta?

| daniel_3204 explică (pentru davidtm):

Da, cu posta

| davidtm a răspuns (pentru daniel_3204):

Eram sigurlaughingaia nu au grija de colete, vai de viata lor. data viitoare alege fan courier/urgent curier.
tata trimite in fiecare zi cu urgent curier, si nu a avut nicio problema.
si vezi ca e greseala ta pentru ca nu ai ambalat bine coletul..si de aceea s-a spart.

| daniel_3204 explică:

Zice si ca are nu stiu ce sms ca proba la dosar sa ma dea in judecata daca nu i dau bani laughing)))))

| davidtm a răspuns (pentru daniel_3204):

Ce telefon i-ai vandut, si cati bani trebuie sa-i dai?

| daniel_3204 explică:

Am rezolvat.i-am dat bani laughing)